Часті питання

Що таке ригель? Що таке довиатор? Що називають крабом?

Ригель - це замикаючий пристрій, у вигляді металевого стержня, що висувається із замку (засувки, довиатора) і входить в коробку дверей (раму). Зазвичай в одному замку від 3 до 5 ригелів. А ще буває язик - це те ж саме, що і ригель, але прямокутної форми, і язик буває тільки один.

Довіатор (девіатор, редуктор, розподільник) - це додатковий замикаючий пристрій з одним або декількома ригелями. Привід довіатора здійснюється від замку, через тяги (металеві смуги або трубки). Довіатор потрібен для більшої захищеності дверей від силового розтину. Дозволяє додатково зафіксувати замкову сторону дверей в нижній або у верхній частинах (або в обох відразу).

Краб (крабова система, крабовий замок, крабові тяги) - умовна назва замикаючої системи з ригелями, що висуваються у верхню і нижню частини дверного полотна. Назва придбана, мабуть, за асоціацією з крабом у якого "ноги стирчать на всі боки". Раніше подібні системи виготовлялися кустарно, зараз більшість виробників випускає замки з можливістю кріплення тяг для "краба". Ці ж тяги приводять в дію і довиатор.


Чим відрізняються замки? Їх так багато різних видів ... сувальдні, циліндрові ... Личинки які те ... Що краще?

За принципом роботи секретного механізму замки ділять на дві групи:

  • Сувальдниє (або плоско-сувальдні)
  • Циліндрові (личинкові або штифтові)

Сувальдні замки часто, через незнання називають сейфовими, оскільки раніше в сейфах майже завжди використовували замки саме цієї групи (якщо не брати в рахунок замки поворотною кодування, які в дверях не використовуються, і розглядатися не будуть). Часто, сейфовим замком, називають замок з круглими замикаючими елементами (ригелями), що є помилкою. Сувальдная система замку найбільш древня і використовувалася в спрощеному вигляді в перших замках винайдених людиною. Основа її дії - набір пластин (сувальд) які, шикуючись під дією зубців (борідки) ключа в строго певних положеннях дозволяють провернути механізм замку. Розбіжність хоча б однієї сувальди з "правильним" положенням робить неможливим відкриття замку. Чим більше сувальд, тим важче розкрити замок. При достатній захищеності механізму від висвердлювання, при високоточному виготовленні сувальд, при великій їх кількості та за наявності на них спеціальних зубців (що утрудняють роботу відмичкою) - розтин замку даного типа вельми і вельми скрутно навіть для професійного ведмежатника (фахівця з розтину замків). Недоліком даної системи вважається щодо великої по розмірах ключ і незручність в заміні механізму (наприклад, у випадку втрати ключа). Міняти доводиться весь замок, оскільки сувальди і привід замикаючих елементів взаємозв'язані. Цю проблему вдалося вирішити італійцям, що випустив кілька видів замків із змінним набором сувальд.

Циліндрова система замку продукт сучасних технологій і з'явилася в XX столітті. Замки цього типу у наш час поширеніші із-за їх зручності у використанні і заміні. По суті, у разі необхідності, міняється не механізм замку, а тільки його секретна частина - циліндр, відомий більшості як личинка. Цей елемент замку, передавальний поворот ключа на механізм є секретним (що шифрує) пристроєм, що працює тільки з однією певною комбінацією ключа. В основі дії личини лежить принцип вибудовування комбінації висот маленьких елементів циліндрової форми (звідси й назва). Як і в сувальдном замку неспівпадання хоч би одного елементу робить неможливим відкриття. Ступінь секретності визначається кількістю циліндрових елементів, точністю їх виготовлення, можливими положеннями по висоті, розташуванням усередині личини і можливістю доступу відмички. Існують личинки, що використовують не циліндрики, а пластинки. Такі личини частіше застосовуються в автомобілях (двері, багажник, запалення), оскільки вони менш чутливі до бруду і воді, але при цьому вважаються менш надійними.

Однозначно сказати яка з систем краще - не можна. Кожна має свої плюси і мінуси. Як нам здається самий кращий (але не завжди дешевий) варіант - установка двох замків різних систем, або одного двосистемних. У випадку єдиного замку, необхідно встановлювати додаткові системи захисту - захисні накладки і протектори.

Чому в деяких дверей сталеві листи бувають і на зовнішній і на внутрішній стороні дверей (наприклад "Гардіан"), а в інших дверей ("Став") тільки на зовнішній стороні, а на внутрішній опционально. Що в принципі дає внутрішній лист?

Що стосується вітчизняних сталевих дверей, вироблюваних в більшості своїй по індивідуальному замовленню, то кількість і товщина листів - питання бажання замовника. Але при цьому, як нам здається, слід враховувати, що двері, все-таки призначена для захисту від зовнішніх впливів. Саме тому ми, як правило, ставимо один, але більш товстий лист зовні.

Слід зазначити, що при використанні двох листів металу утруднений доступ всередину дверей, наприклад, для ремонту або заміни замків з системою замикання в різні боки. Як правило, виробники подібних дверей залишають технологічний лючок зсередини, через який і виробляються маніпуляції з замком. З цього випливає, що другий (внутрішній) лист або захищає замки зсередини, але робить неможливим доступ до них, або має лючки, і замки не захищає. Тому сенс другого листа як захисту - мінімальний.

Тепер слід розглянути другий лист як засіб підвищення жорсткості конструкції. Безумовно, при використанні листа з двох сторін дверного полотна, жорсткість конструкції підвищується, але тільки якщо другу елементи задаючі жорсткість (ребра і каркас) недостатньо надійні, наприклад, зроблені з куточка 32 і менше.

Слід так само відзначити, що двері з двома листами металу важче аналогічною з одним, навіть товщим, листом. Наприклад, звичайна двухлістовой двері 2мм +2 мм або 2,5 мм +1,5 мм, тобто сумарна товщина листа - 4 мм. І однолістовие двері - 3 мм. Більш важкі двері збільшує навантаження на петлі і її важче відкривати і закривати.

З вищесказаного можна зробити висновок: при використанні досить надійних і жорстких матеріалів для виготовлення каркаса полотна - другий лист не потрібен.

Існують так само двері імпортного виробництва, що складаються з двох листів металу з великою кількістю ребер жорсткості. У цих дверей є одна важлива перевага - вони можуть бути встановлені як із зовнішнім, так і з внутрішнім відкриванням. А малу, у порівнянні з вітчизняними, товщину металу компенсує захисна фурнітура на замку. В даному випадку використання двох листів - цілком допустимо і виправдано.


До замку (циліндру) MUL-T-LOCK окрім ключів додавалася картка. Для чого вона потрібна? Якщо буде потрібно замовити ключ - без картки це можна зробити? Де роблять ключі?

У нас існує декілька моделей циліндрів MUL-T-LOCK, і не всі з них забезпечуються картками. Справа в тому, що картка дозволяє виготовити новий ключ по коду, записаного на ній, без пред'явлення ключа. Причому в "розвинених капкраїнах" продублювати ключ можна тільки по картці, при звірці розпису власника. У Росії ж ця система не працює, і копію ключа можна зробити без картки, по оригіналу ключа. Причому в більшості майстерень, якраз по картці щось зробити і не зможуть, оскільки для цього потрібне спеціальне обладнання.

Саме через те що в Росії така ситуація з дублюванням, ми закуповуємо частина циліндрів без карток, які обходяться дешевше і нашій фірмі і споживачеві, наприклад, циліндр MUL-T-LOCK модель "MAGEN".

До недорогим циліндрах моделі 7х7 картка дається, але не має коду ключа.

Якщо Вам потрібні копії ключів, Ви можете звернутися до нас і ми зробимо необхідну кількість копій як по картці, так і без неї. Слід зазначити, що, на жаль, ми на даний момент не дублюємо ключі моделі "7х7", але зможемо підказати майстерню, де Вам допоможуть.


Куди повинні відкриватися вхідні металеві двері, назовні або всередину?

При використанні дверей від хороших виробників, принципової різниці немає. Це стосується і імпортних, і вітчизняних дверей.

Слід, щоправда, відзначити, що загальносвітові стандарти передбачають внутрішнє відкривання. Але іноземні виробники випускають двері однаково добре відповідні як для внутрішнього, так і для зовнішнього відкривання. Це досягається завдяки подвійному контуру ущільнення на полотні і використанню замків із замиканням в декілька сторін.

Вибір - за Вами. Дивіться, як Вам зручніше. При відкриванні назовні економиться місце в квартирі. Для багатьох це головний аргумент. Відкривання всередину не заважатиме Вашим сусідам і тому рекомендується пожежною охороною.

Підсумок: різниці по надійності немає. Обидва варіанти гарні.


Чи є замки, які відмикають дистанційно? Як вони працюють?

Принцип їх дії такий: існує "тіло замку" - тобто пристрій, що замикає / відмикає двері і "блок управління", який розпізнає "ключ" і передає на замок сигнал для відкриття. При цьому "ключем" може служити і смарт-карта, і брелок як у авто сигналізації, і пристрій точ-мемори, і введення коду з клавіатури, і навіть проста кнопка, яку натискає охоронець.

Відповідно, питання тільки в тому, який пристрій Вам більше підходить.


Наскільки надійні замки? Їх точно не розкриють? MUL-T-LOCK це гарантія безпеки? Я чув, що замки відкривають пластиліном і жуйкою ...

Малореально знайти механічну замкову систему, використовувану в побуті і стоїть "розумних" грошей, яку неможливо було б розкрити хоча б теоретично. Питання часу, досвіду, інструменту і таланту.

Що стосується конкретних замків, то можу ще сказати наступне:

Я допускаю можливість розтину MUL-T-LOCK відмичками. Я знайомий з людиною, яка відкриває замок Mottura за 10-15 хвилин. Я допускаю існування фахівців, здатних розкрити MTL відмичками. Особисто не знайомий, і тільки чув про таких. У будь-якому випадку всі люди подібної кваліфікації працюють (працювали) на державні організації особливого профілю (колишній КДБ) і відповідно до криміналу відношення мати не можуть.

На мою думку, неможливо розкрити MTL без механічних пошкоджень (тобто відмичками) за період часу менше ніж 1.5 - 2 години копіткої роботи. Роботи не навпочіпки в під'їзді, а в спокійній і тихій обстановці, з відповідним інструментом.

Абсолютно точно, що пластиліном або жуйкою неможливо розкрити навіть слабкіший циліндр KALE англійського типу. Жуйкою можна відкрити так звані "хрест-циліндри" і, допускаю, дешеві циліндри англійського типа з украй високим ступенем зносу (декілька років інтенсивної експлуатації).

Абсолютно нереально відкрити MTL, Mottura, Cisa підбором ключа.

Всі відомі мені випадки кримінального розтину (без пошкоджень) замків високої секретності - результат попадання ключів в чужі руки. Зазначу, що, наприклад, для мене, людини досконально знає пристрій циліндра MTL, достатньо 30 секунд огляду ключа, щоб запам'ятати його код і виготовити його копію. Правда, копію можна зробити тільки на "рідному" верстаті MTL, яких в Москві навряд чи більше десятка штук. Для зняття зліпка з ключа, імовірно досить 2-3 секунд. І це (зліпок або зняття коду) відноситься не тільки до ключів MTL, але і до будь-іншому виробникові механічних замків. Я спеціалізуюся на MTL, і скажемо, ключ MOTTURA мені мало що "скаже", але можна освоїти і його.

Висновок - від людини захиститися неможливо. Зламати можна будь-який замок.


А що ж робити, щоб спати спокійно?

Відповідь: на мою думку - необхідно зіставляти вартість майна і вірогідність крадіжки з надійністю замків і дверей. Тобто якщо у Вас в будинку майна на $ 100.000, то і захист має бути відповідна. А якщо окрім старого телевізора і брати нічого, то не варто занадто розоряться на супер замки. Більшість крадіжок відбувається по наведенню, а висококласний "ведмежатник" не розкриватиме випадкову двері. Один з моїх колег наводив цифру, що на забезпечення безпеки необхідно витрачати суму приблизно в 4% від вартості майна, що охороняється. Загалом, я з ним згоден. І окремо відзначу, що розглянуті вище замки - були механічними. Комплекс "замок + сигналізація" або "замок + електронний блокатор" - збільшують надійність системи захисту в рази, а то й на порядок.

У той же час, на замках не можна сильно економити. Заощадивши на замку сьогодні - Ви заплатите завтра удвічі за його ремонт, або ж замок відмовить в самий невідповідний час. Момент другий - замок повинен бути збалансований. Поясню - якщо поставити високосекретний личинку в слабенький замок - то вийде гібрид на подібність "оки" з "кенгурятником" - виглядає добре - а реального захисту немає. Безсумнівно, так само, що замки мають бути довговічними і безвідмовними.

Ну і звичайно ж, не можна залишати ключі без нагляду. Якщо Ви не впевнені, що ключі були тільки у Вас в руках - змініть замок! Навіть для власного спокою. "Втрачений" ключ може "повернутися" і через рік.


Що таке МДФ?

(МДФ, HDF - нім., MDF - Medium Density Fibreboard - англ. ДЕРЕВИННО-волокнистих плит середньої щільності). Не плутати з ДВП. Екологічно чистий матеріал, оскільки додаткові синтетичні єднальні не використовуються. Сполучною речовиною є лігнін, що входить до складу деревини. Виготовляється шляхом сухого пресування дрібнодисперсного деревної стружки при високій температурі і тиску. Добре обробляється. По вологостійкості і механічним характеристикам перевершує натуральне дерево. МДФ трудногорюча, біостійка, атмосферостійка і дешевше дерева. Застосовується в основному для фасадних елементів, рідше для корпусів меблів.

  G Analytics
сайт создан компанией веб студия